Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W sobotę 30 czerwca w SPK w Aulnay sous Bois odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycił Wicekonsul RP w Paryżu pan Jaromir Cysek, który wręczył zwycięzcom tegorocznych  konkursów szkolnych nagrody  ufundowane przez Ambasadę RP   w Paryżu. Przyznano wiele pięknych nagród, min. za udział w konkursie plastyczno-literackim „Ku Niepodległości”, uczniowie wykonali bardzo ciekawe plakaty, historyjki obrazkowe i zostali nagrodzeni za swoją pracę oraz za oryginalne pomysły.

Mieliśmy także zaszczyt gościć przedstawicieli Urzędu Miasta Aulnay sous Bois, min. Burmistrza Miasta  pana  Bruno  Beschizza,  który  kolejny  już  raz  zapewnił   nas  o swojej  życzliwości i przyjaźni.

Wielką niespodzianką na naszej uroczystości była obecność Kapitana Julien Diard, który w imieniu żandarmów podziękował uczniom za otrzymane kartki świąteczne. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „ Świąteczna kartka”, wypisywali kartki, które zostały przekazane żandarmom przebywającym na misjach i otrzymali od nich odpowiedzi.

 

W części artystycznej laureaci konkursu recytatorskiego „Brzechwa dzieciom” przedstawili interpretację wybranych wierszy J. Brzechwy. Mieliśmy okazję wysłuchać: „ Kaczka dziwaczka” w wykonaniu Patrycji Krawiec, „Samochwała” w wykonaniu Noemie Szwedo, „ Leń” w wykonaniu Arthura Zawady i Suzany Zaczyk, „Samochwała” w wykonaniu Gabrieli Mezglewskiej i Roxany Haracz. Na zakończenie pierwszego etapu edukacji trzecioklasiści zaprezentowali inscenizację pt. „Cztery żywioły”, która wywołała gromkie brawa wśród publiczności. Na pożegnanie roku szkolnego i powitanie wakacji najmłodsi uczniowie bardzo radośnie  zaśpiewali „Ostatni dzwonek”.

 

Po części artystycznej nastąpiło rozdanie świadectw i wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów, za co bardzo serdecznie im dziękujemy.

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!