Święto Europy - Aulnay sous Bois

IV Edycja Święta Europy w Aulny sous Bois

3 czerwca 2018 r. uczestniczyliśmy  w Święcie Europy organizowanym przez Urząd Miasta Aulnay sous Bois, które ma na celu min. zintegrowanie mieszkańców miasta i podkreślenie jego wielokulturowości.

Ze względu na obchody 100-Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w tegorocznej IV edycji Święta Europy udział lokalnej Polonii był bardzo widoczny.

Święto Europy jest świetną okazją do promowania naszego kraju i budowania dobrego wizerunku Polski poza jej granicami, jest także okazją do zaprezentowania Szkoły Polskiej nie tylko przed Polakami, ale także przed lokalną, bardzo zróżnicowaną kulturowo ludnością. 

Uczniowie Naszej Szkoły wraz z Rodzicami i Stowarzyszeniem Rodziców wzięli udział w przemarszu barwnego korowodu, za pięknie udekorowanym wozem. Na przygotowanym przez Rodziców stoisku można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o Polsce i Szkole Polskiej w Aulnay sous Bois a także skosztować pysznych polskich wypieków. 

Wielką niespodzianką okazał się przepiękny spektakl taneczno-muzyczny na temat historii Polski w wykonaniu polskiej formacji rewiowej „Step by step”, która przyjechała do nas z Tomaszowa Mazowieckiego na zaproszenie Stowarzyszenia „Cosmopolite Village”. Grupa zaprezentowała dwa autorskie pokazy „Niepodległa” i „Niepokorna”.

Zaprezentowaliśmy ponownie wystawę IPN „Ojcowie Niepodległości”, umożliwiając jej obejrzenie mieszkańcom Aulnay sous Bois. 

Oczywiście na scenie nie zabrakło uczniów naszej Szkoły, którzy swoimi występami wywołali burzę oklasków.